Har du fått faktura for Digitalpakken?

Her finner du alt om avtalen din: hva som er inkludert, hvorfor du har fått faktura, og hvordan du tar kontakt med oss. Har du spørsmål, hjelper vi deg gjerne.

Digitalpakken er en årsavtale med rådgivning og oppfølging av bedriftens grunnleggende tilstedeværelse på Google. Du betaler en fast årspris og kan benytte oss som sparringpartner gjennom året.

Hva betyr det i praksis?

Rådgivning når du trenger det. Du kan ringe eller sende oss en e-post når du lurer på noe om markedsføring, nettside eller synlighet på nett. Du får et ærlig svar fra en av rådgiverne våre.

En “second opinion” på andre avtaler. Har du fått et tilbud eller har en avtale med en annen leverandør innen markedsføring eller annonsering, ser vi over den for deg og sier hva vi mener.

Vi analyserer nettstedstrafikk. Ved hjelp av Google Analytics analyserer vi trafikken til nettsiden. Her ser vi blant annet hvilke kanaler trafikken kommer fra, hvilke sider som er mest besøkte og hvilke handlinger brukerne foretar seg. Ut ifra dette kan vi se tendenser og gi gode råd om endringer som blant annet kan gi lengre lesertid eller flere konverteringer. Hvis du har fått en ny hjemmeside eller ikke har Google Analytics liggende inne på siden per i dag – så ber vi deg om å ta kontakt slik at vi kan sette opp dette for dere.

Optimalisert Google-profil.
Selve Google-profilen er kostnadsfri å ha. Det du betaler for er arbeidet og rådgivningen vi gjør.

Google gjør stadig endringer i sine produkter, også i Google Business Profile. Dette fører til at det tidvis dukker opp helt nye funksjoner samtidig som andre funksjoner fases ut. I takt med dette endrer gjerne Google sine retningslinjer for søkemotoren. Disse endringene vil kunne føre til at man blir lavere prioritert i søket dersom man ikke henger med i svingene og retter seg etter endringene.

Optimaliserte Google-profiler har også en svært positiv påvirkning i forhold til å bli nevnt i KI-svar som hos ChatGPT, Gemini, Googles AI Overview eller andre generative motorer.

Vår optimalisering følger en detaljert sjekkliste som skal sikre at dere får mest mulig igjen for tjenesten dere kjøper av oss.

  • Bedriftsinnlegg – Vi utvikler minimum tre innlegg på opptil 300 tegn som beskriver bedriftens viktigste salgspoenger eller nøkkelprodukter.
  • Bedriftsbeskrivelse – Beskrivelse av deres virksomhet gjør det enklere for potensielle kunder å velge dere.
  • Produktgalleri – Vi setter opp produktgalleri for deres varer eller tjenester der kunden kan navigere seg alle deres produkter og tjenester direkte gjennom Google-profilen.
  • Bilder selger! – Vi legger til bilder, videoer, logo og annet viktig grafisk innhold dere ønsker å fronte.
  • Flere tjenesteområder – Vi legger inn geografiske nedslagsfelt for dere – slik at dere har størst sjanse for synlighet i områdene dere faktisk opererer i.
  • Nye funksjoner – Vi holder oss oppdatert på nye funksjoner slik at dere ikke havner bakpå i det digitale kappløpet.
  • Endringer – Vi sørger for at dere ligger med korrekt informasjon i form av telefonnummer, kartplassering, åpningstider, adresse o.l. Dere har i tillegg til dette tilgang på ubegrenset antall endringer gjennom hele avtaleperioden.
  • Trafikkrapporter – Vi sender dere gjerne månedlige eller kvartalsvise trafikkrapporter med tolkning av deres nøkkeltall.

Ønsker du å gjøre endringer?

Har dere behov for å gjøre endringer i informasjonen som ligger på deres Google-profil eller kanskje dere bare ønsker en trafikkrapport for å se effekten av løsningen?

Fyll ut skjemaet under for å bli kontaktet av en av våre dyktige seniorrådgivere. Her kan du også få hjelpe med inngående analyser av nettstedstrafikk og objektiv vurdering av eksisterende avtaler du har innen digital markedsføring. Vi ser frem til å høre fra deg.

Har du noen spørsmål til våre tjenester?